Vis alle Ungdomstri Svøm - 1 pas Ungdomstri Svøm - 2 pas
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Sprint (SPR)
Mandag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Tirsdag kl. 18:15 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Cheftræner : Julia Korshøj ,
Træner i Konkurrenceafdelingen : Jakob Bonne La Cour , Mette Flaskager ,
Træner i Svømmeskolen : Julia Korshøj ,
08.01.2024 - 29.05.2024 Tilmeld 1/15
Sprint (SPR)
Kort beskrivelse
Alle træninger er sammen med K1 eller K2
Tilmeld
K1 (K1)
Mandag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Tirsdag kl. 18:15 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 18:15 - 20:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Fredag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Søndag kl. 16:00 - 18:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Cheftræner : Julia Korshøj ,
Træner i Konkurrenceafdelingen : Jakob Bonne La Cour , Mette Flaskager ,
Træner i Svømmeskolen : Julia Korshøj ,
08.01.2024 - 30.06.2024 Venteliste 15/15
K1 (K1)
Kort beskrivelse
6-8 ugentlige træninger
Tilmeld venteliste
Delfiner (5011)
Mandag kl. 15:30 - 16:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Mikkel Søjdis Svendsen ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Venteliste 4/4
Delfiner (5011)
Kort beskrivelse

For piger på 7-8 år og drenge på 8-9 år. undervisning foregår i det store bassin i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Guldfisk (4011)
Mandag kl. 15:30 - 16:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Tilmeld 7/15
Guldfisk (4011)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år.  Vi er i det store træningsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld
Turbo Guldfisk (4101)
Mandag kl. 16:00 - 16:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 15:30 - 16:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak , Zakarias Lundgaard Bjørn ,
08.01.2024 - 01.05.2024 Tilmeld 4/15
Turbo Guldfisk (4101)
Kort beskrivelse

Turbohold er specifikt til børn i svømmeklubben, hvor deres alder og færdigheder ikke passer ind i vores gængse tilbud, eksempelvis børn der ikke har modtaget tilstrækkelig undervisning tidligere. De svømmer 2 gange ugentligt.

Tilmeld
Hajer 1 (6011)
Mandag kl. 16:15 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Mikkel Søjdis Svendsen ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Venteliste 12/12
Hajer 1 (6011)
Kort beskrivelse
For piger på 7-8 år og drenge på 8-9 år. Først har vi 10 min. opvarmning i gym salen, derefter tager vi bad og går i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.
Tilmeld venteliste
Teknik skole (7101)
Mandag kl. 16:30 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 16:45 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak , Zakarias Lundgaard Bjørn ,
08.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 13/13
Teknik skole (7101)
Kort beskrivelse
2 ugentlige træninger 45 min mandag og 45 min onsdag for de børn der måske kunne have interesse for Konkurrence svømning fremadrettet
Tilmeld venteliste
Frøer (3012)
Mandag kl. 16:30 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Weronika Lundgaard Bjørn ,
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Venteliste 14/14
Frøer (3012)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år.  Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
0 - 2 år. (111)
Mandag kl. 17:00 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen ,
08.01.2024 - 27.05.2024 Tilmeld 9/15
0 - 2 år. (111)
Kort beskrivelse
0-2 årige
Tilmeld
Guldfisk (4012)
Mandag kl. 17:00 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Albert Olesen ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Venteliste 15/15
Guldfisk (4012)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år.  Vi er i det store træningsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
K3 (K3)
Mandag kl. 17:15 - 18:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 18:15 - 19:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Fredag kl. 16:00 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen , Weronika Lundgaard Bjørn ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak ,
08.01.2024 - 28.06.2024 Tilmeld 12/19
K3 (K3)
Kort beskrivelse
3-4 ugentlige træninger
Tilmeld
Efterskole K Svømmere (EKS)
Mandag kl. 17:15 - 18:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Cheftræner : Julia Korshøj ,
Træner i Konkurrenceafdelingen : Jakob Bonne La Cour , Mette Flaskager ,
Træner i Svømmeskolen : Julia Korshøj ,
08.01.2024 - 27.05.2024 Tilmeld 2/10
Efterskole K Svømmere (EKS)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Delfiner (5012)
Mandag kl. 17:30 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Albert Olesen ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Venteliste 9/9
Delfiner (5012)
Kort beskrivelse

For piger på 6-7 år og drenge på 7-8 år. Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
2 - 4 år med yngre søskende (121)
Mandag kl. 17:30 - 18:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
08.01.2024 - 27.05.2024 Venteliste 15/15
2 - 4 år med yngre søskende (121)
Kort beskrivelse

2-4 årige med yngre søskende

Tilmeld venteliste
Førplaskehold 3-4 årige (131)
Mandag kl. 18:00 - 18:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
08.01.2024 - 27.05.2024 Tilmeld 7/15
Førplaskehold 3-4 årige (131)
Kort beskrivelse

For 3-4 årige der er trygge og vant til at komme i svømmehallen. Vi arbejder hen mod slutningen på at børnene skal være uden forældre i vandet. OBS børnene må fylde 4 år EFTER hold start. Børn der ER fyldt 4 år skal tilmeldes til Frøer i svømmeskolen.

Tilmeld
Turbo Delfiner (5101)
Mandag kl. 18:15 - 19:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 17:30 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Asger Møller Ebbesen ,
08.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 11/11
Turbo Delfiner (5101)
Kort beskrivelse

Turbohold er specifikt til børn i svømmeklubben, hvor deres alder og færdigheder ikke passer ind i vores gængse tilbud, eksempelvis børn der ikke har modtaget tilstrækkelig undervisning tidligere. De svømmer 2 gange ugentligt.

Tilmeld venteliste
2 - 4 år med yngre søskende (122)
Mandag kl. 18:30 - 19:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
08.01.2024 - 27.05.2024 Tilmeld 0/15
2 - 4 år med yngre søskende (122)
Kort beskrivelse

For 2-4 årige med MULIGHED for yngre søskende. Man må gerne være med selvom  man ikke har yngre søskende med.

Tilmeld
K2 (K2)
Mandag kl. 18:30 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Onsdag kl. 06:00 - 07:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Torsdag kl. 18:45 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Fredag kl. 17:00 - 18:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Søndag kl. 16:00 - 18:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
08.01.2024 - 30.06.2024 Tilmeld 13/15
K2 (K2)
Kort beskrivelse
4-6 ugentlige træninger.
Tilmeld
Voksen Let øvede (VokØ)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Weronika Lundgaard Bjørn ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Tilmeld 6/12
Voksen Let øvede (VokØ)
Kort beskrivelse

Hold for voksne der er let øvede. Det vil sige du kan svømme og holde dig oppe i det dybe bassin men måske mangler noget teknik og gerne vil forbedre dine svømmefærdigheder.

Tilmeld
Voksen Begynder (B1)
Mandag kl. 20:00 - 20:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson , Weronika Lundgaard Bjørn ,
08.01.2024 - 29.04.2024 Tilmeld 9/12
Voksen Begynder (B1)
Kort beskrivelse
Begynderhold for voksne
Tilmeld
Guldfisk (4021)
Tirsdag kl. 15:45 - 16:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 6/6
Guldfisk (4021)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år. Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3021)
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen , Zakarias Lundgaard Bjørn ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 7/7
Frøer (3021)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år. Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Turbo Guldfisk (4102)
Tirsdag kl. 16:15 - 16:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Torsdag kl. 15:30 - 16:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson , Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak ,
09.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 9/9
Turbo Guldfisk (4102)
Kort beskrivelse

Turbohold er specifikt til børn i svømmeklubben, hvor deres alder og færdigheder ikke passer ind i vores gængse tilbud, eksempelvis børn der ikke har modtaget tilstrækkelig undervisning tidligere. De svømmer 2 gange ugentligt.

Tilmeld venteliste
Hajer 1 (6021)
Tirsdag kl. 16:15 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 8/8
Hajer 1 (6021)
Kort beskrivelse

For piger på 7-8 år og drenge på 8-9 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3022)
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen , Zakarias Lundgaard Bjørn ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 7/7
Frøer (3022)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år. Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Delfiner (5021)
Tirsdag kl. 16:45 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson ,
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen ,
09.01.2024 - 02.04.2024 Venteliste 14/14
Delfiner (5021)
Kort beskrivelse

For piger på 6-7 år og drenge på 7-8 år. Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Guldfisk (4022)
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 14/14
Guldfisk (4022)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år.  vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
0 - 2 år. (211)
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
09.01.2024 - 28.05.2024 Tilmeld 14/15
0 - 2 år. (211)
Kort beskrivelse
For 0-2 årige
Tilmeld
Multivandsport 1 (MV1)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Torsdag kl. 16:30 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson , Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen ,
09.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 10/10
Multivandsport 1 (MV1)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Øvede (7001)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson , Merethe Linneberg ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Venteliste 13/13
Øvede (7001)
Kort beskrivelse

Hold for øvede svømmere mellem 8 - 12 år som ikke er interesseret i konkurrence svømning, men som alligevel gerne vil udvikle sine svømmefærdigheder. Flere ønsker at deltage på 2 øvede hold, for at kunne have 2 ugentlige træninger.  Ved tilmelding til 2 øvede hold kan vi tilbyde kr 2oo,- i rabat på det ene hold.

Tilmeld venteliste
2 - 4 år med yngre søskende (221)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
09.01.2024 - 28.05.2024 Venteliste 15/15
2 - 4 år med yngre søskende (221)
Kort beskrivelse
For 2-4 årige MED mulighed for mindre søskende OBS børnene må fylde 4 år EFTER hold start. Børn der ER fyldt 4 år skal tilmeldes til Frøer i svømmeskolen.
Tilmeld venteliste
Førplaskehold 3-4 årige (231)
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen ,
09.01.2024 - 28.05.2024 Tilmeld 4/15
Førplaskehold 3-4 årige (231)
Kort beskrivelse
For 3-4 årige der er trygge og vant til at komme i svømmehallen. Vi arbejder hen mod slutningen på at børnene skal være uden forældre i vandet. OBS børnene må fylde 4 år EFTER hold start. Børn der ER fyldt 4 år skal tilmeldes til Frøer i svømmeskolen.
Tilmeld
Turbo Hajer (6101)
Tirsdag kl. 18:15 - 19:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Torsdag kl. 18:45 - 19:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
09.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 12/12
Turbo Hajer (6101)
Kort beskrivelse

Turbohold er specifikt til børn i svømmeklubben, hvor deres alder og færdigheder ikke passer ind i vores gængse tilbud, eksempelvis børn der ikke har modtaget tilstrækkelig undervisning tidligere. De svømmer 2 gange ugentligt.

Tilmeld venteliste
2 - 4 år med yngre søskende (222)
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Henriette Stephansen , Jytte Willumsen , Susanne Kriegbaum ,
09.01.2024 - 28.05.2024 Tilmeld 0/15
2 - 4 år med yngre søskende (222)
Kort beskrivelse

For 2-4 årige med MULIGHED for yngre søskende. Man må gerne være med selvom  man ikke har yngre søskende med.

Tilmeld
Pre Master (PMA)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Mette Flaskager ,
09.01.2024 - 28.05.2024 Tilmeld 5/15
Pre Master (PMA)
Kort beskrivelse

Holdet for tidligere konkurrence svømmere der gerne vil vedligeholde deres færdigheder samt det sociale med andre svømmeinteresserede

Tilmeld
Triatlon (922)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Mette Flaskager ,
09.01.2024 - 30.04.2024 Tilmeld 0/15
Triatlon (922)
Kort beskrivelse

Svømning for triatleter. Der er livredder på kanten men ellers foregår træningen på egen hånd. Der er ikke underviser på holdet.

Tilmeld
Delfiner (5031)
Onsdag kl. 16:00 - 16:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Zakarias Lundgaard Bjørn ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 12/12
Delfiner (5031)
Kort beskrivelse

For piger på 6-7 år og drenge på 7-8 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3032)
Onsdag kl. 16:15 - 16:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Weronika Lundgaard Bjørn ,
Hjælpeinstruktør : Mikkel Søjdis Svendsen ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 10/10
Frøer (3032)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år.  Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Hajer 1 (6031)
Onsdag kl. 16:15 - 17:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 8/8
Hajer 1 (6031)
Kort beskrivelse

For piger på 7-8 år og drenge på 8-9 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3033)
Onsdag kl. 16:45 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Weronika Lundgaard Bjørn ,
Hjælpeinstruktør : Mikkel Søjdis Svendsen ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 12/12
Frøer (3033)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år.  Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Guldfisk (4032)
Onsdag kl. 17:00 - 17:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Asger Møller Ebbesen ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 10/10
Guldfisk (4032)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år. Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Førplaskehold 3-4 årige (331)
Onsdag kl. 17:15 - 17:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen , Weronika Lundgaard Bjørn ,
10.01.2024 - 29.05.2024 Tilmeld 14/15
Førplaskehold 3-4 årige (331)
Kort beskrivelse

For 3-4 årige der er trygge og vant til at komme i svømmehallen. Vi arbejder hen mod slutningen på at børnene skal være uden forældre i vandet. OBS børnene må fylde 4 år EFTER hold start. Børn der ER fyldt 4 år skal tilmeldes til Frøer i svømmeskolen.

Tilmeld
Teknik skole (7102)
Onsdag kl. 17:30 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin Fredag kl. 15:15 - 16:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Zakarias Lundgaard Bjørn ,
10.01.2024 - 03.05.2024 Tilmeld 3/15
Teknik skole (7102)
Kort beskrivelse

2 ugentlige træninger onsdag og fredag - for de børn der måske kunne have interesse for Konkurrence svømning fremadrettet

Tilmeld
0 - 2 år. (311)
Onsdag kl. 17:45 - 18:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen , Weronika Lundgaard Bjørn ,
10.01.2024 - 29.05.2024 Tilmeld 8/16
0 - 2 år. (311)
Kort beskrivelse

Hold for 0-2 årige

Tilmeld
Børnevandskræk (BV1)
Onsdag kl. 18:15 - 18:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen , Weronika Lundgaard Bjørn ,
10.01.2024 - 28.02.2024 Tilmeld 5/6
Børnevandskræk (BV1)
Kort beskrivelse

Lynhold for børn med vandskræk, eller blot et behov for lidt vandtilvænning. Det kan for nogle være lidt overvældende at starte op til svømning, hvis man er lidt utryg eller ikke bryder sig om at få hovedet under vandet. 

Vi tilbyder et holdskifte når barnet er klar til at komme videre.

OBS. holdet slutter d. 13/3. Herefter kan man tilmelde sig en ny periode der starter op fra d. 20/3

Tilmeld
Børnevandskræk (BV3)
Onsdag kl. 18:15 - 18:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen , Weronika Lundgaard Bjørn ,
06.03.2024 - 01.05.2024 Tilmeld 0/6
Børnevandskræk (BV3)
Kort beskrivelse

Lynhold for børn med vandskræk, eller blot et behov for lidt vandtilvænning. Det kan for nogle være lidt overvældende at starte op til svømning, hvis man er lidt utryg eller ikke bryder sig om at få hovedet under vandet. 

Vi tilbyder et holdskifte når barnet er klar til at komme videre.

OBS. holdet starter op fra d. 20/3

Tilmeld
Voksen vandskræk (VokV)
Onsdag kl. 19:15 - 19:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin Onsdag kl. 19:45 - 20:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Tilmeld 6/7
Voksen vandskræk (VokV)
Kort beskrivelse

Hold for voksne med vandskræk eller utryghed ved at komme i vandet. Vi er i det lave bassin og da vi er et lille hold, er der mulighed for tage individuelle hensyn.

De sidste 15 min er der mulighed for at komme i det store bassin.

Tilmeld
Voksen Begynder (B2)
Onsdag kl. 20:00 - 20:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Louise Sander Lorentsen ,
10.01.2024 - 01.05.2024 Venteliste 6/6
Voksen Begynder (B2)
Kort beskrivelse

Begynderhold for voksne

Tilmeld venteliste
Delfiner (5041)
Torsdag kl. 15:45 - 16:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Asger Møller Ebbesen ,
11.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 9/9
Delfiner (5041)
Kort beskrivelse

For piger på 6-7 år og drenge på 7-8 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Guldfisk (4041)
Torsdag kl. 16:00 - 16:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Konkurrenceafdelingen : Rasmus Møller Jensen ,
Træner i Svømmeskolen : Rasmus Møller Jensen ,
Hjælpeinstruktør : Katrine Mølbak ,
11.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 10/10
Guldfisk (4041)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år. Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Hajer 1 (6041)
Torsdag kl. 16:30 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Merethe Linneberg ,
Hjælpeinstruktør : Asger Møller Ebbesen ,
11.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 15/15
Hajer 1 (6041)
Kort beskrivelse

For piger på 7-8 år og drenge på 8-9 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3043)
Torsdag kl. 16:45 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Hjælpeinstruktør : Magnus Wurtz Jensen , Zakarias Lundgaard Bjørn ,
11.01.2024 - 02.05.2024 Venteliste 15/15
Frøer (3043)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år.  Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Øvede (7002)
Fredag kl. 15:15 - 16:00 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
12.01.2024 - 03.05.2024 Venteliste 7/7
Øvede (7002)
Kort beskrivelse

Hold for øvede svømmere mellem 8 - 12 år som ikke er interesseret i konkurrence svømning, men som alligevel gerne vil udvikle sine svømmefærdigheder. Flere ønsker at deltage på 2 øvede hold, for at kunne have 2 ugentlige træninger.  Ved tilmelding til 2 øvede hold kan vi tilbyde kr 2oo,- i rabat på det ene hold.

Tilmeld venteliste
Guldfisk (4051)
Fredag kl. 16:00 - 16:30 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
12.01.2024 - 03.05.2024 Venteliste 6/6
Guldfisk (4051)
Kort beskrivelse

For piger på 5-6 år og drenge på 6-7 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste
Delfiner (5051)
Fredag kl. 16:30 - 17:15 Ikast Svømmeklub (ISK), Store Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
12.01.2024 - 03.05.2024 Venteliste 15/15
Delfiner (5051)
Kort beskrivelse

For piger på 6-7 år og drenge på 7-8 år.  Vi er i det store træningsbassin, til undervisning i 45 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-12 mdr.

Tilmeld venteliste
Frøer (3051)
Fredag kl. 17:15 - 17:45 Ikast Svømmeklub (ISK), Lille Bassin
Træner i Svømmeskolen : Laura Håkonsson ,
Hjælpeinstruktør : Laura Persson ,
12.01.2024 - 03.05.2024 Venteliste 8/8
Frøer (3051)
Kort beskrivelse

For piger på 4-5 år og drenge på 4-6 år.  Vi er i det lille varmtvandsbassin til undervisning i 30 min.. Dette niveau kan man deltage på i højest 6-18 mdr.

Tilmeld venteliste

Nyheder

Instagram

Loading